Unikátní projekt “Digitalizační jednotka iReparo”, na kterém spolupracujeme společně s německým Fraunhofer Institutem I.P.K. Berlín a MFB Berlín, má zajímavou historii. Navazuje na projekt ePuzzler, který realizoval Fraunhofer I.P.K. Berlín na základě potřeby automatické rekonstrukce poškozených dokumentů tajných služeb STASI, které byly znehodnoceny při mírové revoluci. Vznikl tak unikátní systém, který díky svým inovativním procesům skládá a reviduje fragmenty dokumentů.   ILC Factory a.s. a projekt “Digitalizační jednotka iReparo” na něj v ČR navazuje.

Cílem projektu je vytvoření originálního skenovacího zařízení, které bude realizovat automatickou vysoce hodnotnou digitální rekonstrukci znehodnocených dokumentů nebo jejich fragmentů.  Zařízení zahrnuje funkci digitalizační jednotky, softwarového vybavení, optického modulu, specifikace skenovacích procesů a dalších parametrů.

Samotná existence zařízení bude znamenat možnost automatické rekonstrukce historických, ale i současných dokumentů či fragmentů a zároveň i jejich digitální třídění  a vyhodnocení. To přinese velký kulturní benefit nejen pro Českou republiku.

Unikátnost takového produktu nám umožní obnovit a získat informace, které by nejen naše historie považovala za již ztracené.  

Vnímáme projekt “iReparo” jako možnost, jak nadále objevovat části historie pro naši budoucnost.

Projekt: Digitalizační jednotka iREPARO je spolufinancován z prostředků Evropské unie.

Předmětem projektu je navrhnout, sestavit prototyp skeneru a odzkoušet digitalizační jednotku včetně vyvinutí nové optické jednotky, která bude splňovat požadavky na co nejvyšší kvalitu digitálního zpracování obrazu. Výstupem projektu je prototyp digitalizační jednotky.

Termín ILC FACTORY a.s.: 28. června 2021 v 19,00 hodin.

POZVÁNKA na Valnou hromadu ILC FACTORY a.s.

Termín INDUSTRYLIGHT ENGINEERING a.s.: 28. června 2021 ve 20,00 hodin.

POZVÁNKA na Valnou hromadu INDUSTRYLIGHT ENGINEERING a.s.

Sídlo:

ILC FACTORY a. s.
Podbabská 1112/13, 160 00 Praha 6
IČO: 24126403
DIČ: CZ24126403
mail: info@industrylight.cz

Provozovna:

ILC FACTORY a. s.
Obchodní 1279/1, Plzeň 301 00
IČO: 24126403
DIČ: CZ24126403
mail: info@industrylight.cz
Webmaster: