iReparo

 Unikátní projekt “Digitalizační jednotka iReparo", na kterém spolupracujeme společně s německým Fraunhofer Institutem I.P.K. Berlín a MFB Berlín, má zajímavou historii. Navazuje na projekt ePuzzler, který realizoval Fraunhofer I.P.K. Berlín na základě potřeby automatické rekonstrukce poškozených dokumentů tajných služeb STASI, které byly znehodnoceny při mírové revoluci. Vznikl tak unikátní systém, který díky svým inovativním procesům skládá a reviduje fragmenty dokumentů.   ILC Factory a.s. a projekt “Digitalizační jednotka iReparo” na něj v ČR navazuje.

Cílem projektu je vytvoření originálního skenovacího zařízení, které bude realizovat automatickou vysoce hodnotnou digitální rekonstrukci znehodnocených dokumentů nebo jejich fragmentů.  Zařízení zahrnuje funkci digitalizační jednotky, softwarového vybavení, optického modulu, specifikace skenovacích procesů a dalších parametrů.

Samotná existence zařízení bude znamenat možnost automatické rekonstrukce historických, ale i současných dokumentů či fragmentů a zároveň i jejich digitální třídění  a vyhodnocení. To přinese velký kulturní benefit nejen pro Českou republiku.Tato technologie se úspěšně podílí na pilotních projektech jako je znovusložení rozstříhaných a poškozených historických pramenů  filosofického univerzála Gottfrieda Wilhelma Leibnitze, renovaci poškozených dokumentů, které byly téměř zničeny zřícením budovy archívu v Kolíně nad Rýnem, nebo restaurování poškozené knihovny Anny Amalie Herzogové ve Weimaru.

 Unikátnost takového produktu nám umožní obnovit a získat informace, které by nejen naše historie považovala za již ztracené.   

Vnímáme projekt "iReparo" jako možnost, jak nadále objevovat části historie pro naši budoucnost.

Sídlo:

ILC FACTORY a. s.
Podbabská 1112/13, 160 00 Praha 6
IČO: 24126403
DIČ: 24126403

mail : info@industrylight.cz 

Helpdesk : +420 225 308 642

Provozovna:

ILC FACTORY a. s.
Obchodní 1279/1, Plzeň 301 00
IČO: 24126403
DIČ: 24126403

mail : info@industrylight.cz

Helpdesk : +420 702 242 655

Oznámení o VH: