Registrace
 
 
 

ILC NESO

POUŽITÍ A POPIS

Svítidlo je vhodné k osvětlování venkovních prostorů, hlavních a vedlejších komunikací měst a obcí, parkovišť, průmyslových areálů, pěších zón a parků. Těleso a víko svítidla jsou odlitky ze slitiny AlSi povrchově upraveného práškovou barvou se sponou z nerezové oceli. Kryt optické části je z tvrzeného skla s vysokou čirostí. Elektrovýzbroj je umístěna v tělese svítidla. Svítidlo používá světelné zdroje LED se sekundární optikou, které jsou napájeny vysoce účinným mikroprocesorově řízeným zdrojem s aktivní kompenzací účiníku.

 

LED

Modul LED je ke korpusu svítidla přišroubován spolu se sekundární optikou. Mezi korpusem svítidla a modulem LED je vložena podložka s vysokou tepelnou vodivostí zajišťující kvalitní odvod tepla.Jako komponenty jsou užity kvalitní čipy OSRAM (svítidlo je OSRAM certifikováno) s vysokým měrným výkonem 131÷172 lm/W (dle typu a výkonu svítidla). Kombinace kvalitních komponentů a odvodu tepla zajišťuje extrémně dlouhou životnost světelných zdrojů 100.000 provozních hodin (L80F10), svítidlo je vybaveno monitorováním provozní teploty LED čipů. Standardní teplota chromatičnosti světelných zdrojů je 4000K (denní světlo) s typickým indexem podání barev CRi=72. V případě jiných požadavků na teplotu chromatičnosti či věrnost barevného podání je toto možné řešit individuální řešení.

 

OPTIKA

Pro bezpečné a rovnoměrné rozložení světla jsou použity sekundární čočky z vysoce kvalitního PMMA materiálu, který je odolný UV záření a nežloutne po celou dobu životnosti. Pro různé situace jsou používány 3 typy sekundární optiky s odlišnými fotometrickými vlastnostmi. Tyto vlastnosti jsou spolu s dalšími světelně-technickými vlastnosti definovány ve fotometrických souborech sloužících pro výpočty osvětlení. Tvrzené sklo s vysokou čirostí a mechanickou odolností zabraňuje vzniku odrazů a chrání optickou část svítidla před vlivy okolního prostředí. Svítidlo je navrženo tak, aby nespůsobovalo světelné znečištění. Správná instalace svítidla, vodorovně s povrchem, brání oslnění.

 

ELEKTRONIKA

Napájecí a řídící elektronika byla konstruována s důrazem na účinnost, vysokou hodnotu účiníku v celém rozsahu provozních režimů, kompaktnost, efektivní odvod tepla, snadnou vyměnitelnost a dlouhou životnost. Pro možnost připojení další osvětlovacích komponentů (typicky slavnostního a architektonického osvětlení) je svítidlo vybaveno plně řízeným spínaným výstupem. Plně programovatelná elektronika zajišťuje celou řadu pokročilých funkcí jako:

  • monitorování provozních hodnot celého svítidla s důrazem na teplotu zdrojové a LED části pro optimalizaci provozu
  • funkce SteadyLight - zajištění konstantního světelného toku po celou dobu životnosti svítidla
  • funkce FlexiDimm - možnost jak autonomního (na základu uživatelsky programovatelné stmívací/spínací křivky) ovládání světelného toku a chodu svítidla a spínaného výstupu, tak po doplnění komunikačním modulem, plné dálkové řízení a monitorování stavu svítidla a spínaného výstupu
  • plná integrace do pokročilých systémů řízení osvětlení

 

PŘIPOJENÍ

Svítidlo je vybaveno odpojovačem s pojistkami zabezpečujícím při otevření krytu svítidla odpojení od napájecího napětí. Připojení svítidla je kabelem s plnými vodiči do průřezu 4mm2, doporučený je průřez 1mm2, v případě slaněných vodičů je doporučeno použití dutinek. Přívodní kabel je do svítidla zaveden membránovou průchodkou. V případě použití spínaného výstupu je maximální průřez vodičů kabelu pro připojení dalšího zařízení 1mm2, je svítidlo je pak osazeno další membránovou průchodkou.

 

MONTÁŽ

Montáž svítidla je možná na výložník a nebo stožár. Otočný montážní adaptér umožňuje montáž v rozsahu 180o na průměry 40÷76mm. Zajištení v požadované poloze je provedeno dotažením třmenů adaptéru a jeho zajištěním na stožáru nebo výložníku. Montážní adaptér je vybaven univerzální platformou pro instalaci dalších zařízení. Provedení montáže upravuje „NÁVOD K MONTÁŽI“, který je dodáván zároveň se svítidlem.

 

Svítidlo ILC NESO je ve shodě s následujícími normami a nařízeními vlády: 
NV 17 / 2003 Sb., NV 616 / 2006 Sb., ČSN EN 60598-1, ČSN EN 55015, ČSN EN 61000-3-2, ČSN EN 61000-3-3
a normami navazujícími.

 

20140014-ILC-NESO-technicky-popis-v1.1-2.pdf

20140909-ILC-Certifikaty-zkusebna-LED-.pdf

 
Nahoru
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace