Registrace
 
 
 

ILC LINEB

POUŽITÍ A POPIS

 

Svítidlo je vhodné k osvětlování vnitřních i venkovních prostorů, čerpacích stanic, parkovišť, průmyslových areálů, pěších zón a parků, skladů, výrobních a průmyslových prostor. Těleso a víko svítidla je ze slitiny AlSi povrchově upraveného práškovou barvou nebo anodizací.Elektrovýzbroj je umístěna v tělese svítidla. Svítidlo používá světelné zdroje LED se sekundární optikou, které jsou napájeny vysoce účinným řízeným zdrojem s aktivní kompenzací účiníku. 

 

LED

Modul LED je ke korpusu svítidla přišroubován spolu se sekundární optikou. Mezi korpusem svítidla a modulem LED je vložena podložka s vysokou tepelnou vodivostí zajišťující kvalitní odvod tepla. Jako komponenty jsou užity kvalitní čipy OSRAM (svítidlo je OSRAM certifikováno) s vysokým měrným výkonem 112÷151 lm/W pro použití ve vnitřních prostorech a 131÷172 lm/W pro použití ve venkovních prostorech. Měrný výkon se dále může lišt dle typu a výkonu svítidla. Kombinace kvalitních komponentů a odvodu tepla zajišťuje extrémně dlouhou životnost světelných zdrojů 100.000 provozních hodin (L80F10), svítidlo je vybaveno monitorováním provozní teploty LED čipů. Standardní teplota chromatičnosti světelných zdrojů je 4000K (denní světlo) s typickým indexem podání barev CRi>80 pro vnitřní užití a CRi>72 pro venkovní užití. V případě jiných požadavků na teplotu chromatičnosti či věrnost barevného podání je toto možné řešit individuální řešení. 

 

OPTIKA

Pro bezpečné a rovnoměrné rozložení světla jsou použity sekundární čočky z vysoce kvalitního PMMA materiálu, který je odolný UV záření a nežloutne po celou dobu životnosti. Pro různé situace jsou používány 3 typy sekundární optiky s odlišnými fotometrickými vlastnostmi. Tyto vlastnosti jsou spolu s dalšími světelně-technickými vlastnosti definovány ve fotometrických souborech sloužících pro výpočty osvětlení. Svítidlo je navrženo tak, aby nezpůsobovalo světelné znečištění. Správná instalace svítidla, vodorovně s povrchem, brání oslnění. 

 

ELEKTRONIKA

Napájecí a řídící elektronika byla konstruována s důrazem na účinnost, vysokou hodnotu účiníku v celém rozsahu provozních režimů, kompaktnost, efektivní odvod tepla a dlouhou životnost. Svítidlo je již v základu osazeno funkcí SteadyLight - zajištěním konstantního světelného toku po celou dobu životnosti svítidla a je vybaveno monitorováním provozních hodnot celého svítidla s důrazem na teplotu zdrojové a LED části pro optimalizaci provozu. Svítidlo lze doplnit komunikačním a řídícím, a nebo pouze řídícím modulem (volitelná výbava), který doplňuje funkce svítidla o funkci FlexiDimm - možnost jak autonomního (na základu uživatelsky programovatelné stmívací/spínací křivky) ovládání světelného toku a chodu svítidla, tak, po doplnění komunikačním modulem, plné dálkové řízení a monitorování stavu svítidla a spínaného výstupu a plnou integraci do pokročilých systémů řízení. 

 

PŘIPOJENÍ

Svítidlo je uživatelsky nerozebíratelné. Připojuje se pomocí konektoru s vysokým krytím s pružinovými svorkami (bez nutnosti použití nástroje).Svítidla lze vybavit průběžnými konektory či přímo řadit za sebe.Připojení svítidla je kabelem s plnými vodiči do průřezu 2,5mm2, doporučený je průřez 1mm2, v případě slaněných vodičů je doporučeno použití dutinek. 

 

MONTÁŽ

Montáž svítidla je možná na závěs, přisazením na strop či stěnu. Jednotlivé tubusy svítidel lze v případě potřeby skládat co sestav. Montážní příslušenství není součástí svítidel a lze jej objednat samostatně.  Provedení montáže upravuje „NÁVOD K MONTÁŽI“, který je dodáván zároveň se svítidlem. 

 

Svítidlo ILC LINEB je ve shodě s následujícími normami a nařízeními vlády: 
NV 17 / 2003 Sb. , NV 616 / 2006 Sb. , ČSN EN 60598-1 ,  ČSN EN 55015 , ČSN EN 61000-3-2 ,  ČSN EN 61000-3-3 
a normami navazujícími.

20150217-ILC-LINEB-technicky-popis.pdf

20150326-prohlaseni-o-shode-ILC-LINEB.pdf

 
Nahoru
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace